Jeśli chcesz kupić aparat do presoterapii, koniecznie odwiedź ten adres.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której celem jest usprawnienie cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy okrężne oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do punktu masażu, a także kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do presoterapii – stymulacja cyrkulacji chłonki

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów często używane są urządzenia do presoterapii symulujące masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt to specjalne mankiety z komorami, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych przegród urządzenie naciska na kończynę, stymulując w ten sposób krążenie chłonki. Jest sporo wskazań do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To m.in. obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania oraz jako wsparcie w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, najczęściej jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Kompaktowe aparaty do masażu limfatycznego w domu

Duże możliwości wykorzystania urządzeń do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. Dziś osoby chętnie korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, dzięki nowoczesnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest masaż. Maszyny CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, dlatego bez przeszkód można zabrać je na wyjazd, np. na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być obowiązkowo uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samodzielnie, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to między innymi zakrzepica bądź nowotwór, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]